Nočná obloha

Počítačové planetárium. Súčasťou je i Editor súhvezdí a Vesmír na dlani - pomôcka pre rýchly prístup k informáciam z hlavného panelu Windows. Okrem štandardných funkcií program umožňuje výpočet fáz Mesiaca, prehľad meteorických rojov, Messierových objektov, výpočet polôh Jupiterových mesiacov a mnoho ďalšieho, a to vrátane exportu. Súčasťou sú pripravené databázy planétok a komét, ktoré možno jednoducho dopĺňať.

Nástroj pre širokou verejnosť so záujmom o astronómiu
Program Noční obloha obsahuje kolekciu nástrojov, ktorá ponúka radu funkcií jak pre astronómov amatérov, tak i pre pokročilejší pozorovateľov. Okrem základných funkcií, ako je výpočet polôh jednotlivých telies a ich následné zobrazení na mape oblohy, disponuje radou ďalších doplnkov. Aj keď nie je zámerom tohto programu súperiť s profesionálnymi produkty, niektorými funkciami so im úplne vyrovná. Navyše s Vami komunikuje česky a je ZDARMA.

Čo o programe napísalo PC Revue:

Naozaj veľmi dobrý a jednoduchý program, má funkcie na zobrazovanie fáz Mesiaca, vyhľadávanie objektov a, samozrejme, ich charakteristiku v danom momente. Program nedisponuje nijakými nadbytočnými funkciami, no pozorovanie oblohy značne uľahčí. Obsahuje astronomický kalendár a program, ktorý ho uloží do tray lišty, odkiaľ sú ľahko prístupné všetky jeho funkcie.
 

Stručné informácie, download:

Download doplnkových programov:

Navštívte domovskú stránku, kde nájdete k programu veľké množstvo prídavných modulov a programov.
Počet videní: 28810 Pridať článok medzi obľúbené Tlač článku Uložiť článok ako čisté HTML Poslať článok e-mailomDiskusia k článku: 0
K článku zatiaľ nie sú komentáre...
 

Komentáre k článkom môžu pridávať iba prihlásený návštevníci !

AKB už aj na Facebooku AKB už aj na Facebooku! © 1999, 2010 vesmir.sk, Astronomický klub Bratislava RSS kanál
Webhosting pre naše stránky poskytuje Atlantis Systems, s. r. o.